Gemarineerde bieten is verrukkulluk. Als bijgerecht of voorgerecht, op kamertemperatuur geserveerd is het niet te versmaden. Gewoon zo (vegetarisch), of met mojama (gedroogde tonijnlende) of chorizo. In elk geval Spaans.
Als je rauwe bieten uit de moestuin hebt, moet je die dus eerst koken (uurtje, maar afhankelijk van de grootte), pellen en af laten koelen.
Snijd de bieten in dunne plakken
Maak de marinade, dat betekent: meng de overige genoemde ingrediƫnten.
Meng dat met de bietenplakken en laat ergens een dag staan.
Serveer op kamertemperatuur - met salami of mojama (luchtgedroogde tonijnlende)
Het is schipperen met de hoeveelheden voor de dressing/marinade. In het originele recept staat een halve liter (!) olijfolie en idem azijn. Dat is te zot. Wij hebben voor twee personen rond de 350 gr bietjes (schoon) genomen en 6 eetlepels azijn en 6 eetlepels olijfolie.
Dit fijne recept komt van de website MergenMetz. Op foto's en tekst rusten auteursrechten. Vraag even toestemming als u iets wilt overnemen.