Snel te maken en o zo bijzonder gerecht met butternut squash c.q. flespompoen of muskaatpompoen, vanille en noten. Heerlijk als bijgerecht, maar waarom niet ook als vegetarische hoofdmaaltijd?
Verwarm de oven voor op 200℃
Meng de blokken pompoen met wat olijfolie en leg ze op een vel bakpapier op een bakplaat. Bestrooi met wat zout en schuif de oven in. Tot ze beginnen te bruinen, dan eruit ermee (zie opmerking 1).
Neem het vanillestokje, snijd het in de lengte door en schraap uit beide helften met de achterkant van een keukenmesje het merg eruit. Dat hebben we nodig.
n een kasserol of ruime koekenpan de noten droog bakken, tot ze beginnen te bruinen. Schep de hele tijd om, want ze worden ineens zwart.
Haal de noten eruit, veeg de pan eventueel schoon en smelt de boter of ghee er op laag vuur in.
De noten door de boter halen en de pompoenblokjes erbij doen. Omscheppen.
De tijm, gember en vanillemerg erbij doen en weer goed omscheppen.
Van het vuur halen en wat zout en citroensap er naar smaak bij doen.
Serveer. Zo. Of als bijgerecht.
1) De blokjes mogen best nog wat stevigheid hebben. Bij ons kwamen ze na 20 minuten iets te gaar uit de oven en dan bestaat bij het mengen de kans dat het pompoenbrij wordt.
2) In het oorspronkelijke recept wordt ook de optie aangegeven om de pompoenblokjes niet in de oven te doen, maar voor te koken (10 minuten) en goed uit te laten lekken.
3) In het oorspronkelijke recept wordt gesproken van vanille-extract. 1 à 2 theelepels. Daar doen we niet aan.
4) Wij hebben pecannoten gebruikt. Geen walnoten dit jaar (2010). In 2024 waren er door een late nachtvorst ook geen walnoten, maar we hadden Nederlandse walnoten van Veld 4 gekocht.
Dit fijne recept komt van de website MergenMetz. Op foto's en tekst rusten auteursrechten. Vraag even toestemming als u iets wilt overnemen.