Betrekkelijk snel en makkelijk te maken (bij)gerecht met halfwarme koolrabi en gehakt met pijnboompitten. De dille eroverheen maakt het niet te versmaden.
Rooster de pijnboompitten in een hete, droge koekenpan. Blijf erbij en schud het regelmatig om. Bruin genoeg? Uit de pan in een kommetje om af te koelen.
Neem een ruime gietijzeren pan of wok. Verhit een scheut olie en bak de gehakt rul. Mooi bruin? Uit de pan nemen.
Gebruik dezelfde pan – niet schoonmaken – en doe daar de natte krenten of rozijnen in met het weekwater (als dat niet te veel is, anders minder)
Doe de pijnboompitten er in en ook de koolrabi.
Roerbak niet te lang, de koolrabi moet wel vrij rauw blijven.
Roer de gehakt er weer doorheen en breng op smaak met peper en zout.
Schep op de borden en strooi er wat dille over. Eet smakelijk!
Het oorspronkelijke recept (bron is zoekgeraakt) gebruikt geen krenten maar rozijnen en zonnebloempitjes in plaats van pijnboompitten. En kleinere hoeveelheden daarvan.
Dit fijne recept komt van de website MergenMetz. Op foto's en tekst rusten auteursrechten. Vraag even toestemming als u iets wilt overnemen.