Tarahumara chia-salie of lindenbladsalie
€ 4,50
Op voorraad
Beschrijving
Een bijzondere en aparte salie. Ze kan een meter hoog worden, met mooi ovaal blad, dat lijkt op dat van een linde. Het heeft een hoge bloemsteel met relatief kleine, blauwpaarse bloempjes.
Komt uit Midden-Amerika, heet eenjarig te zijn, zaait zich uit en is niet volledig winterhard. Maar zachte winters, zoals de laatste jaren, overleeft hij. Hij doet het goed bij ons op zandgrond.
Het zaad is (ook) bekend als chia. Het wordt tot op de dag van vandaag door de Tarahumara geoogst en geroosterd en in allerlei producten verwerkt. (De chia die meest in de winkel te koop is, is van de Salvia hispanica, die er wel wat op lijkt. Maar het blad van S. tillifolia is veel mooier, vinden wij.)
Chia betekent in de taal van de Maya’s kracht; het is energierijk voedsel en bevat veel omega-3 vetzuren, ijzer, calcium en antioxidanten. Het heeft zgn langzame koolhydraten, dus de energie komt langzaam vrij – fijn als je de marathon wilt lopen 🙂
Gerelateerde producten
-
Trompetbloem (Campsis radicans ‘Mme Galen’) [V]
€ 3,00 Bestel -
Aanbieding!
Cornus kousa ‘Saudade’ (Japanse kornoelje)
€ 49,50Oorspronkelijke prijs was: € 49,50.€ 42,50Huidige prijs is: € 42,50. Bestel -
Aanbieding!
Hazelaar – set van 2 voor goede bestuiving
€ 42,50Oorspronkelijke prijs was: € 42,50.€ 39,00Huidige prijs is: € 39,00. Bestel -
Zwarte appelbes (Aronia melanocarpa var. ‘Galicjanka’)
€ 6,00 Bestel
Beoordelingen
Er zijn nog geen beoordelingen.