
Waarom niet? Een quiche met een vulling van groenlof, stukjes appel, kaas, knoflook en ui en (eventueel) wat spek. Echt iets voor het begin van de herfst.
- 800 gr (of: 2 stuks) groenlof, in dunne ringen gesneden en daarna gewassen en uitgelekt
- 3 st ei
- 250 gr (bekertje) ricotta
- 1 st fikse ui, gesnipperd
- 2 tenen knoflook, geperst
- 150 gr kaas (smaakvolle kaas: Parmezaan, Remeker e.d.), grof geraspt
- 2 st middelgrote appels, geschild en in blokjes
- 100 gr spekblokjes of -reepjes (optioneel)
- 1 x Deeg voor quiche
- 1 lik reuzel of ghee of scheutje olie om te bakken
- peper uit de molen
- snuf zout
-
De gesneden en gewassen groenlof is een berg. Die moet kleiner worden gemaakt. Zet daartoe een ruime pan met een goede laag water op en kook de groenlof een paar minuten. Giet het over in een vergiet en laat het flink uitlekken en afkoelen.
-
Bak de spekjes en uit zachtjes uit in een koekenpan met een klein beetje reuzel of ghee of olie. Mooi bruin? Vuur uit.
-
Verwarm de oven voor op 200 – 220℃
-
Neem een kom, doe daarin de ricotta en de eieren, meng het goed. Doe dan de afgekoelde spekjes en ui erdoor, dan de knoflook en appel.
-
Als de groenlof wat is afgekoeld, knijp het wat uit en meng het ook door de ricotta. En dan ook de kaas, maal er wat peper over en de er een snuf zout bij. Roer goed..
-
Bekleed een quicheschaal met het deeg. Maak wat gaatjes/sneetjes in de bodem en bak het een minuut of vijf tot tien voor in de oven.
-
Haal de quichevorm eruit, vul het met het mengsel. Zet 20 tot 30 minuten in de oven. Tot het begint te bruinen.
-
Snijd in stukken en serveer!



1 oktober 2025
We hebben dit jaar veel groenlof in de tuin. We vinden het verrukkelijk. Het is een beetje als aspergetijd, maar dan is het nu groenloftijd. We hebben deze quiche gecomponeerd. De groenlof lijkt op deze manier wel wat van haar bitterheid te verliezen. Maar dat maakt het misschien voor veel mensen nog smakelijker. Wij vonden deze quiche in elk geval erg lekker.