
Pasta met tamme kastanjes? Dat kan. Dit is een uiterst simpel en zeer smakelijk recept voor tagliatelle of een andere langdradige pasta met spek, salie en tamme kastanjes.
- 800 gr gepelde kastanjes
- 200 gr (gerookte) spek in reepjes
- 3 tenen knoflook, geperst (minstens kwartier voor het de pan in gaat)
- ca. 80 ml (uit de lossen pols) droge witte wijn
- 250 ml (uit de losse pols) slagroom (ongezoet)
- 10 st salieblaadjes, dikke nerf eruit, opgerold, dun gesneden
- 4-6 st salieblaadjes, kort in olie gefrituurd
- 400 gr pasta, tagliatelle, linguine, spaghetti
- peper uit de molen
- vers geraspte Parmezaanse kaas om straks over de borden te strooien
-
Verwarm de oven voor op180℃, leg de kastanjes op een ovenschaal en bak deze gedurende 20 minuten in de oven.
-
Iets daarna neem je een koekenpan, bij voorkeur met anti-aanbaklaag, en bakt de spekjes op middelhoog vuur uit.
-
Zet een ruime pan met voldoende water op, om zo meteen de pasta te koken.
-
Doe de pasta in het kokende water – kooktijd? 8 minuten?
-
Doe de knoflook erbij, roer even door, als het begint te geuren de witte wijn erbij doen, doorroeren en pakweg 3 minuten laten inkoken.
-
Doe dan de slagroom en salie erbij. Roer door en laat een minuut of 5 op laag vuur koken. Roer regelmatig.
-
Tamme kastanjes klaar? Haal ze uit de oven en snijd ze doormidden. Ze zijn aan de buitenkant heerlijk knapperig.
-
Giet de pasta af en roer het door de romige saus in de koekenpan.
-
Doe de gehalveerde kastanjes erbij, roer goed door en laat even doorwarmen.
-
Verdeel het over vier borden, strooi er wat kaas over en wat gebrokkelde gefrituurde salie.
-
Serveer en geniet.
Hoe je kastanjes het best kunt pellen, lees je hier


12 oktober 2025
Deze pasta met tamme kastanjes was snel gemaakt.
Het is al ruim na zessen en het was, wat heet, een aangename doch bezige zondag. Rem Posthuma kwam ’s morgens tegen tienen langs om L.O.V.-meubels op te halen. Frederik Erens, ook verzamelaar van L.O.V.-meubels, was verhinderd, hij was te horen op de radio 1, in VPRO’s OVT over Radio Kootwijk en wat later, in dezelfde uitzending, over de Baltische Staten. De meubels van de toenmalige L.O.V.-meubelfabriek in Oosterbeek, stonden sinds Open Monumentendag bij ons tentoongesteld. En aan de muren hingen schilderijen van Xeno Münninghoff.
’s Middags kwam ook Monique langs om te praten over onze tuinen.
Dit is een zeer smakelijk gerecht, niet in de laatste plaats door de knapperige kastanjes. Mrs. M genoot ervan.