Dolce: zoet met kokos, noten en saffraan

Zoet met kokos, noten en saffraan

De Italianen noemen deze kleine zoete hap 'dolce'. Het is een deeg van kokos met saffraan en suiker. Daarop noten. Lekker en ontzettend machtig, dus maak er niet te veel van of geniet dagenlang.

Gang: Dessert
Keuken: Italiaans
Auteur: iets Anglo-Italiaans
Ingredienten
  • 100 gr bloem;
  • 130 gr geklaarde boter (ghee), gesmolten;
  • 50 gr gemalen kokos;
  • 150 ml melk;
  • 200 gr suiker;
  • plukje saffraan geweekt in een beetje water;
  • notenmengsel van pistaches, amandelen en cashewnoten, gehakt (of in de keukenmachien)
Bereiding
  1. Zeef de bloem, dat voorkomt klonten.

  2. Neem een pan met een stevige bodem. Doe alle ingrediënten – uitgezonderd de noten en het saffraanweeksel – er in en breng het aan de kook.

  3. Roer, roer en roer (met een houten lepel) tot het loslaat van de bodem.

  4. Doe het saffraanweeksel erbij.

    Juist, je herkent het: het is de start van een roe. Alleen dan zonder bouillon die het uiteindelijk dik en vloeibaar zou maken.

  5. Als het stevig begint te worden breng je het over in een lage platte schaal. Strijk glad.

  6. Strooi de gehakte noten erover, druk ze eventueel nog wat in.

  7. Zet een paar uur in de koelkast.

  8. Voor het serveren snijd je het in het aantal gewenste stukjes. Met een pannenkoekenmes kan je het er makkelijk uit scheppen. Maak de stukjes niet te groot.

Opmerkingen
  • Dit is erg zoet. Vinden wij. Met recht een dolce. Doet het goed bij een kopje koffie of thee na de maaltijd. Maak niet te grote stukjes. Hooguit 5 x 5 cm.
  • We hebben met de cups als maatvoering eerst maar eens uitgemeten welke cup we zouden nemen. Officieel is het 236 cc. Maar wij namen een kleinere kop (150 cc). Het leek allemaal zo veel te worden. Dit is al voor iets van twintig personen. (Of u moet ze dikker willen maken.)

11 oktober 2012
We hebben deze dolce gemaakt, geproefd en erg zoet bevonden. Maar veel mensen houden best wel van zoet. Het is een erg leuk gerechtje.

Plaats een reactie

Waardering