Een zeer smakelijk gerecht van blokjes knolselderij, schijfjes wortel, gehakt, yoghurt en natuurlijk dille. Dus zonder rijst, zonder pasta, zonder aardappel. Maar ja, knolselderij ligt goed op de maag.
- 250 gr gehakt (wij hadden van geit);
- scheut olijf- of neutrale bakolie;
- 1 kg knolselderij, geschild en in blokjes van ca. 1 x 1 cm;
- 2-4 st wortels, in plakjes (hoe groot en zwaar is een wortel?)
- 2 st ui, gesnipperd;
- 3 tenen knoflook, in dunne plakjes (minstens een kwartier tevoren doen)
- 4 st grote eetlepels (Turkse) yoghurt;
- 1 eetl bloem (of iets meer);
- 1 st eigeel;
- 1 st sap van een citroen;
- dille, gehakt (gezien het seizoen hadden wij gedroogde dilletopjes)
- peper uit de molen en zout, naar smaak;
-
Neem een stevige pan, verhit de olie en bak het gehakt rul;
-
Doe de ui en knoflook erbij, bak nog even door tot dat glazig wordt;
-
Doe de blokjes knolselder en schijfjes peen erbij, schep goed om, bak nog even een minuut of wat;
-
Doe er water bij, zo veel dat het net onder staat en breng aan de kook;
-
Draai het vuur laag, geen deksel op de pan, en laat het sudderen tot de groente gaar is.
-
In een kom meng je ondertussen de yoghurt, bloem, eigeel en citroensap. Meng goed.
-
Als de groente gaar is kieper je deze yoghurtsaus bij de groenten (en het gehakt) en roert het goed door. (Je kunt ook eerst een paar lepels kookvocht bij de yoghurtsaus doen, doorroeren en dan alles in de groentepan.)
-
Schep alles goed om, laat even zachtjes doorkoken en doe dan de dille, peper en zout erbij. Maak het op smaak.
-
Serveer in diepe borden of kommen.


21 april 2026
Knolselderij. Het voorjaar brengt langzaamaan vers groen blad. Maar onze snijsla en spinazie is nog niet groot genoeg. Dus we eten een groenmoes van zevenblad, brandneteltoppen, Brave Hendrik, paardenbloemblad en wat look-zonder-look. Daslook is alweer in bloei en dan moet je het niet meer plukken.
Maar elke dag wild plukken, wassen en weer wat ‘spinazieachtigs’ maken, is te veel van het goede. We hebben nog een paar wortels uit de kuil en een gekochte (BIO) knolselderij. En onlangs, diep in de diepvriezer, gevonden geitengehakt. Enfin, zoeken op ‘celeriac minced meat’ leverde dit resultaat. En het was erg smakelijk!
