Schorseneren met mimolette

Schorseneren met mimolette

Sublieme smaakcombinatie met weinig ingrediënten. Een heerlijk schorseneren-recept van een sterrenkok.

Gang: Bijgerecht
Keuken: Dutch cuisine, Nederlands, Vlaams
Voor: 4 Personen
Auteur: Eindejaarsmenu van sterrenkok Peter Goossens van restaurant Hof van Cleve in Kruishoutem
Ingredienten
  • 24 stukjes schorseneren (4 cm lang)
  • 15 gr mimolette, fijn geraspt
  • 250 ml room
  • nootmuskaat
  • olie om in te bakken (arachide bijvoorbeeld)
  • peper uit de molen en zout
Bereiding
  1. Schil de schorseneren en snijd ze in 4 cm lange stukken. Ca. 15 minuten koken. Uit laten lekken en af laten koelen.

  2. Bak ze in in een koekenpan in wat olie.

  3. Kruid ze met peper, zout en nootmuskaat. Even doorbakken. Giet er de room bij en de mimolette. Wat in laten koken en serveren.

Opmerkingen
  1. Mimolette is een Franse harde kaas. Of een Nederlandse? Volgens de kaasman van Hanos wordt over de oorsprong van deze kaas getwist. Het lijkt in elk geval op een donkergele, belegen edammer. Donkergeel vanwege de caroteen.
  2. Is als gebakken schorseneren, maar dan met peper, zout, nootmuskaat, kaas en room

17 november 2006
Annelies en Peter kwamen eten. Dit hoorde bij een gerecht met coquilles en aardpeerpuree.

21 april 2025
Nog steeds liggen vijf dikke schorseneren in de koelkast. En dit recept kende geen foto’s. Dus 18,5 jaar later hebben we het weer gemaakt. En het is inderdaad erg lekker. (Maar volgens mij kan je ook een willekeurig mooie oudere kaas nemen.)

Plaats een reactie

Waardering